Sposób wysyłania wiadomości SMS poprzez e-mail

Wstecz

Aby wysyłka w ten sposób była jak najprostsza i – co ważne – analogiczna do wysyłania wiadomości poprzez Nasze API, przyjęliśmy następującą strukturę wiadomości e-mail:

Część e-mailaOpis wartości
Adresat wiadomości Jako adresat wiadomości zawsze należy wpisać email2sms@promosms.com. Opcjonalnie dozwolony jest również alias e2s@api.promosms.com. Wynika to z faktu, że część programów nie pozwala na zbyt długie adresy nadawców wiadomości.
Temat wiadomości W temacie należy podać wszystkie parametry wiadomości SMS, które chcemy określić. Wymagane to login i pass, a także to. Hasło musi być przekazane w postaci zaszyfrowanej poprzez algorytm md5. Opis wszystkich dostępnych i możliwych do użycia parametrów znajduje sie w rozszerzonej dokumentacji HTTP API.
Treść wiadomości
 
[[BEGIN

To jest treść Twojej wiadomości SMS.

END]]
 
 

Warto dodać, że wszelkie znaki przed BEGIN i po END są ignorowane. Nie musisz się więc nimi przejmować(np. stopką maila). Co więcej, wszystkie "białe znaki" przed początkiem i po końcu treści zostaną automatycznie usunięte.

 

Przykład wiadomości e-mail

Załóżmy, że chcemy wysłać wiadomość o treści: To jest moja pierwsza wiadomość poprzez usługę Email2Sms z polskimi znaczkami do adresata o numerze +48507637198. Wiadomość ma mieć polskie litery, zezwalamy na wiadomości dłuższe niż 160 znaków. Ma to być dodatkowo wiadomość typu MaxSMS, gdzie jako nadawca będzie wpisane MaxSMS.

W takim wypadku wysyłana przez Ciebie wiadomość e-mail musi mieć postać:

Przykładowy mail

View source
 
 
 
Adresat: email2sms@api.promosms.com
 
 
Temat: login=twoj@email.pl&pass=631a41d003a32d25fe878081ef365c49&to=507637198&pl=1&type=max&from=MaxSMS
 
 
Treść:
 
 
[[BEGIN
 
 
To jest moja pierwsza wiadomość poprzez usługę Email2Sms z polskimi znaczkami
 
 
END]]
 
 
 
 

Jako 631a41d003a32d25fe878081ef365c49 zostało podane hasło zaszyfrowane algorytmem md5.

Jak więc możesz zauważyć, usługa Email2Sms jest analogiczna do HTTP API. W temacie mejla mogą pojawić się równiez inne ciągi znaków, które zostaną zignorowane przez system o ile zostaną one oddzielone znakiem spacji odprawidłowego kodu konfiguracji.