Marketing SMS w restauracji cz. II

Wstecz

Niedawno mięliśmy okazję poznać kilka ciekawych rozwiązań dzięki którym możemy rozpocząć korzystanie z marketingu SMS w naszych lokalach gastronomicznych. Dzisiaj nadszedł czas na kolejną dawkę rad w tym zakresie.

 

 

Marketing SMS w restauracji cz. II

 

Przeprowadzaj ankiety

 

Czy klienci są zadowoleni z wizyty w restauracji? Czy jedzenie im smakowało? Każdy kucharz chciałby osobiście porozmawiać z klientem po skończonym posiłku, lecz gdyby taki zwyczaj zaczęto by praktykować to nie starczyło by czasu na przygotowanie większości potraw. Technologia jednak może podać pomocną dłoń. Można zautomatyzować taki proces i wysyłać klientom pytania w formie SMS. Każdy klient, który zechce podzielić się swoja opinią, będzie mógł odpisać na takiego SMSa dzieląc się z nami swoja opinią, przekazując uwagi dot. swojej wizyty czy też zwyczajnie podziękować za gościnę. Będzie się czuł w takiej sytuacji wyjątkowo z uwagi na chęć poznania jego opinii. Taki rodzaj marketingu w praktyce przynosi doskonałe rezultaty. Klienci potraktowani w unikalny sposób z chęcią wrócą w to samo miejsce w którym obsługa liczy się z ich zdaniem.

 

Oferty niespodzianki

 

Gdy zapowiada się leniwy dzień warto reagować natychmiastow, aby zapobiec sytuacji w której restauracja będzie świecić pustkami. Stworzenie oferty działającej tylko w to konkretnie popołudnie może spowodować, że pomimo zimna i pluchy klienci postanowią odwiedzić właśnie twój lokal. Konfiguracja wysyłki SMS zachęcającej odwiedziny może zająć 15 minut, ale dzięki niej można uratować utarg całego dnia. Warto mieć przygotowane rozwiązania na takie sytuacje. Szablony które można tworzyć w panelu klienta PromoSMS doskonale przydadzą się m.in. właśnie w takich chwilach.

 

Konkursy

 

Każdy lubi uczestniczyć w konkursach. Potwierdzeniem tej tezy może być ich ogromna liczba na wielu portalach społecznościowych.  Dlaczego by nie wykorzystać tego potencjału w Twojej restauracji? Często nie chodzi nawet o rozdawanie wartościowych nagród, a o sam fakt uczestniczenia w rywalizacji. "Odpowiedź na pytanie zawarte w tym SMSie, a otrzymasz Cole gratis." Naturalny instynkt człowieka zachęci go do pokazania swoich umiejętności, a przy okazji skorzysta z oferty akurat Twojego lokalu.

 

Marketing SMS w restauracji cz. II

 

Kieruj na stronę www

 

Różne metody marketingu powinny się wzajemnie uzupełniać, dlatego również SMS powinien wesprzeć pozostałe kanały kontaktu z klientami. Posiadasz stronę internetową - poinformuj o niej poprzez SMS, prowadzisz Fanpage na Facebooku - zachęć do jego odwiedzenia wysyłając wiadomość do klientów. Możesz dodatkowo kontrolować skuteczność swojej kampanii SMS, skierowanej na klikniecie w link podany w wiadomości, dzięki nowej funkcjonalności krótkich linków, która niedawno zawitała do naszego panelu.

 

Dostarczaj wiedzę

 

Marketing SMS w restauracji cz. IIMoże się to okazać kontrowersyjnym rodzajem prowadzenia marketingu, ale w niektórych typach lokali się sprawdza. Klienci odwiedzają dane rodzaje restauracji z uwagi na oferowane w nich jedzenie. Często wybór konkretnego podyktowany jest specyficznym gustem odwiedzających go klientów. Dlaczego by nie podzielić sie z nimi tajnikami przyrządzania potraw, szczególnie w momencie gdy restauracja serwuje specyficzny rodzaj kuchni. Gdy wyedukuje się klienta w temacie prawidłowego korzystania z pałeczek, doboru sosu do meksykańskich potraw czy etykiety w ekluzywnym lokalu, taki klient z chęcią powróci w to miejsce, aby nową wiedzę wykorzystać w praktyce. Podobnie jest z dzieleniem się przepisami na proste dania danej kuchni, które klient może przyrządzić sam w domu. Wprowadzenie nowej potrawy do repertuaru domowych dań może spowodować wzrost zapotrzebowania na smaki oferowane akurat w twoim lokalu, a co za tym idzie spowoduje, że klient będzie regularnie powracał w dane miejsce, aby spotkać się ze smakiem, który na stałe zawitał w jego diecie.

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas