Marketing SMS w restauracji cz. I

Wstecz

Potencjał wiadomości SMS jest bardzo często wykorzystywany w prowadzeniu  marketingu lokali gastronomicznych. Praktycznie każdy posiada co najmniej jeden telefon komórkowy, tak samo jak praktycznie każdy korzysta z usług takich lokali. Warto wykorzystać to powiązanie i poprzez  krótkie wiadomości tekstowe zachęcać do skorzystania z usług właśnie Twojego lokalu.

 

Marketing SMS w restauracji cz. II

 

Zbieraj dane

 

Początkowo warto postarać się o stworzenie bazy numerów swoich klientów. Kampanie, przeprowadzone na grupie osób szczerze zainteresowanych otrzymaniem ogłoszenia czy rabatu z konkretnej restauracji, mogą być 4-5 krotnie skuteczniejsze od tych przeprowadzanych np. na numerach osób z konkretnego miasta.

Jak zbudować taką bazę? Najprostsze jest poproszenie swoich klientów o podanie takiego numeru. Zadowolony klient, któremu smakowała przed chwilą zjedzona potrawa, bardzo chętnie poda swój numer aby mieć możliwość otrzymywania z pierwszej reki informacji o nowościach w menu,  ofertach specjalnych czy konkursach organizowanych przez ten lokal.

 

Kody promocyjne

 

Najpopularniejszą formą zachęcenia do wizyty w naszym lokalu jest wysyłka kodu promocyjnego. Aby napędzić ruch, zachęcić do spróbowania nowej potrawy czy przekonać do wizyty poza godzinami szczytu warto zorganizować kampanie reklamowa w ramach której przekażemy naszym klientom specjalny kod po okazaniu którego będą mogli liczyć na atrakcyjną zniżkę.

 

Marketing SMS w restauracji cz. II

Informuj o wydarzeniach

 

Jeżeli organizujesz w lokalu jakieś specjalne wydarzenia (np. koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, degustacje win etc.) warto zaprosić na nie większą liczbę osób, a jak wiadomo najlepiej zrobić to osobiście. Taka możliwość daje technologia SMS. Wysyłając taką wiadomość możesz zwrócić się do każdego osobiście i indywidualnie zachęcić do pojawienia się na takim wydarzeniu.

 

Życzenia urodzinowe

 

Ciekawym zwyczajem praktykowanym przez wielu naszych klientów jest wysyłanie życzeń urodzinowych klientom, który postanowili podzielić się informacją o swojej dacie urodzenia. Otrzymywanie takich życzeń jest bardzo miłe i w ten konkretny dzień w roku nie ma chyba osoby, która odczuwałaby przesyt takich gestów. Ponadto zaproszenie takiej osoby na darmowy obiad w ten konkretny dzień może spowodować, że impreza urodzinowa zostanie przeniesiona akurat do twojego lokalu.

Wysyłanie takich życzeń każdego dnia może jednak okazać się  jednak bardzo żmudnym zajęciem. Nasz panel jednak pozwala na planowanie wysyłek z dowolnym wyprzedzeniem, dlatego posiadając bazę numerów swoich klientów oraz dat urodzenia można jednorazowo ustawić wysyłkę na cały rok, dzięki czemu system będzie działał automatycznie, a twoim zadaniem będzie tylko godne przyjmowanie solenizantów  czy tez jubilatów.

 

Komunikaty specjalne

 

Czasem warto po prostu poinformować o tym co dzieje się w restauracji. Pojawienie się nowego dania w menu, wydłużenie czasu pracy akurat w ten weekend, te i wiele innych powodów może okazać się idealną okazja do przypomnienia się klientowi.

Kolejne pomysły na prowadzenie SMSowego marketingu w restauracji poznasz w II części artykułu, który pojawi się niebawem na naszej stronie.

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas