Mobilna technologia dla najmłodszych

Wstecz

Zasadniczo blog ten ma być o marketingu mobilnym i wszystkim tym co jest z tym związane. Jak jednak możecie ostatnio zauważyć, staramy się wychodzić daleko poza te ograniczenia. Chcemy pisać i inspirować Was wszystkim tym, co jest ciekawe i rozwijające. Dlatego musiałem napisać krótki artykuł poświęcony Duckie Deck

i Markowi Przystasiowi, którego prelekcję miałem okazję wysłuchać ostatnio na MobileSilesia.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: David Castillo Dominici - serwis FreeDigitalPhotos.net
Zdjęcie dzięki uprzejmości: David Castillo Dominici - serwis FreeDigitalPhotos.net

Technologia a dzieci

Sam jestem rodzicem i nie ukrywam - mam czasem opory, aby mój niespełna dwuletni syn bawił się tabletem. Z drugiej strony, kiedy nasz kochany maluch dorwie się przypadkiem do tego urządzenia, jestem zafascynowany tym jak tak małe dziecko szybko orientuje się w sposobie działania tego typu urządzeń! Czasem nawet jest w stanie włączyć – oczywiście przede wszystkim przypadkiem – funkcje, o których ja nie miałem pojęcia, że są w tablecie. To wszystko powoduje, że zastanawiam się – na ile tak mały człowiek powinien mieć możliwość i prawo do korzystania z nowoczesnych urządzeń mobilnych.

Odpowiedni przekaz - to przede wszystkim

Dzieci mogą używać tego typu urządzeń, do czego coraz mocniej się przekonuję. Kwestią jest jedynie to, aby miało dostęp do właściwych aplikacji. Niestety, w sklepach z aplikacjami często popularne są gry, które nie uczą dzieci rozwijać właściwe emocje. Serwuje się im za to przemoc i źle dobrany przekaz. Inaczej jest natomiast w przypadku produktów Duckie Deck, gdzie gry są odpowiednio testowane i tworzone naprawdę z myślą nie tylko i wyłącznie o zysku, lecz z myślą o dzieciach. Gry te są zabawne, ciekawe i rzeczywiście pomagają w prawidłowym rozwoju naszych pociech.

O czym nie wiedziałem..

Po wystąpieniu Marka Przystasia dowiedziałem się kilku nowych rzeczy, które w dużym skrócie przedstawię poniżej:

 • dla dzieci to wszystko jest normalne – jest udowodnione, że wszystko to co człowiek zastaje po urodzeniu traktuje jako „normalne”. Dla dzieci więc urządzenia mobilne są czymś zupełnie naturalnym, tak jak dla nas to, że jest Internet. Natomiast czym bardziej jesteśmy starsi, tym więcej czasu zajmuje naszemu mózgowi akceptowanie nowych rzeczy. Zajmuje nam to nawet.. 10 lat! Pamiętajmy o tym oceniając młodsze pokolenie.
 • design nie jest ważny dla dzieci – co ciekawe, dzieci nie przykładają zbyt dużej uwagi do wyglądu aplikacji. To jest głównie robione pod nas, „starszych ludzi”. Bo jak gra podoba się nam to chętniej damy ją dziecku.
 • małe paluszki inaczej „klikają” w ekran – tablet jest często za duży dla dziecka, dlatego podczas tworzenia aplikacji dla najmłodszych trzeba mieć na uwadze ten fakt i odpowiednio zaprogramować aplikację, szczególnie funkcje związane z dotykiem i przesuwaniem. Trzeba korzystać z funkcjonalności multi-touch.
 • gry mogą pomoc w diagnozie autyzmu – to mnie zainteresowało i zainspirowało najbardziej. Jak zrozumiałem, Duckie Deck pracuje nad tworzeniem gier, które pomogą zdiagnozować u tak małego dziecka autyzm. Wspaniała rzecz – dziecko gra w grę, a na podstawie jego interakcji można wywnioskować, czy dziecko nie ma niepożądanych zaburzeń! W razie potrzeby rodzice mogą wcześniej podjąć właściwe działania w leczeniu dziecka!

Firma z misją i wizją

Tak naprawdę jednak postanowiłem napisać o Duckie Deck i jego liderze przede wszystkim dlatego, że dostrzegam u niego nieprzeciętną wizję i świetne zaangażowanie w to co robi. Gratuluję mu tego i dziękuję za niewątpliwą inspirację również dla mnie.

Geekowy dzień dziecka

Jeżeli ktoś jest z Krakowa lub planuje tam być 31 maja, zapraszam na organizowaną przez Duckie Deck imprezę dla dzieci i dorosłych. Na pewno będzie świetna zabawa, co pokazuje poniższy film na podstawie tego co się działo tam rok temu.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się tutaj.

Zapraszam na geekowy dzień dziecka, a Duckie Deck i Markowi dziękuję za inspirację!

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas