Wyniki konkursu przesłane SMSem

Wstecz

Jak kreatywnie można wykorzystać  funkcję wysyłki spersonalizowanej pokazują nasi klienci. Jedna z firm wysyłających na bieżąco swoim klientom wyniki prowadzonego konkursu pozwoliła, aby podzielić się tą metodą z szerszym gronem odbiorców.

Firma ta prowadzi konkurs dla swoich klientów, którzy to w ramach działań w programie lojalnościowym zdobywają punkty. Pod koniec każdego miesiąca zdobywca największej ich liczby wygrywa nagrodę rzeczową.

O wynikach konkursu Firma informuje klientów na bieżąco za pomocą wiadomości SMS. Aby jednak nie tworzyć pojedynczych SMSów do każdego klienta, postanowili skorzystać z możliwości wysyłki spersonalizowanej.

Pierwszym krokiem jest wygenerowanie pliku CSV zawierającego informacje potrzebne do personalizacji wiadomości. Są to: numer telefonu uczestnika (na potrzeby przykładu zostały zmienione), imię uczestnika, ilość zdobytych punktów oraz dodatkowa informacja przeznaczona dla zwycięzcy zmagań w danym miesiącu.

 

Wysylka spersonalizowana w PromoSMS

 

W panelu PromoSMS wybieramy opcję wysyłki spersonalizowanej.

 

Wysylka spersonalizowana w PromoSMS

 

W następnym kroku wczytujemy nasz wcześniej przygotowany plik za pomocą przycisku Wczytaj Plik CSV.

W oknie które się pojawiło musimy pamiętać o paru elementach. Po pierwsze  musimy wybrać kodowanie pliku (patrz zdjęcie poniżej) aby pojawił nam się podgląd zawartości i żebyśmy mogli zdefiniować która kolumna będzie odpowiadać której zmiennej w wiadomości (o zmiennych nieco niżej). Należy też pamiętać, że w naszym przykładzie pierwszy wiersz to jedynie nagłówek całej tabeli danych i nie przyda on się nam  w wysyłce wiadomości. Aby został on zignorowany należy zaznaczyć opcję Pierwszy wiersz jest nagłówkiem.

 

Wysylka spersonalizowana w PromoSMS

 

Następnie zdefiniujemy zmienne dla wiadomości. Aby nie musieć setki razy wysyłać pojedynczego SMSa w którym zmieniać będą się wyłącznie niektóre elementy, wykorzystamy do pomocy zmienne dostępne w funkcji wysyłki spersonalizowanej. W naszym pliku z danymi każdy wiersz odpowiada konkretnemu użytkownikowi, a każda kolumna konkretnemu rodzajowi danych (imię, telefon, ilość punktów itd.). Te dane będzie można użyć w wiadomości SMS dzięki wstawieniu w treści odpowiedniego znacznika zmiennej , które w tym momencie zdefiniujemy.

Reasumując: w tym kroku do każdej kolumny przypisujemy wartość zmienną, pod która w każdym kolejnym SMSie zostaną wstawione dane z konkretnego wiersza pliku.

 

Wysylka spersonalizowana w PromoSMS

 

Uwagę należy zwrócić na kolumnę oznaczoną jako Pole 2. Jest ona w większości pusta, lecz w przypadku zwycięzcy konkursu zawiera ona ważne informacje - gratulacje i informacje dotyczące odbioru nagrody.

Ostatnim krokiem jest utworzenie wiadomości, którą otrzymają wszyscy uczestnicy naszego konkursu. Tworzymy je z wykorzystaniem wspomnianych chwilę temu zmiennych. 

 

Wysylka spersonalizowana w PromoSMS

 

Tak przygotowana wiadomość spowoduje, że nasi odbiorcy otrzymają wiadomość w której będziemy zwracać sie do nich po imieniu i uzyskają informację o ilości zdobytych przez siebie punktów.

 

Andrzeju! Są już wyniki naszego konkursu. Przez cztery tygodnie zmagań udało Ci się zdobyć 336 punktów.

 

Ponadto zwycięzca konkursu otrzyma wiadomość rozszerzoną o zawartość  komórki umieszonej w ostatniej kolumnie naszego pliku (zmienna Pole 2).

 

Urszulo! Są już wyniki naszego konkursu. Przez cztery tygodnie zmagań udało Ci się zdobyć 612 punktów. Gratulujemy wygranej! Po nagrodę proszę zgłosić się do siedziby naszej firmy.

 

A jak Ty wykorzystujesz nasze funkcjonalności? Napisz nam o swoich doświadczeniach z marketingiem SMS na adres sprzedaz@promosms.com. Masz szansę zdobyć środki w wysokości 250 zł na wykonanie swojej kampanii SMS.

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas