Świąteczne promocje zaplanuj już dziś!

Wstecz

Ostatni kwartał roku to dla wielu firm okres „żniw”. Dzięki świątecznym promocjom sprzedaż osiągana w tym okresie stanowi ok. 40% – a nawet 50% – całorocznych przychodów.

Aby jednak tak się stało, należy poinformować o nich klientów – wykorzystaj do tego marketing SMS. Co prawda, do Świąt mamy jeszcze sporo czasu, ale dobrze już dziś przygotować się do przeprowadzenia takiej kampanii.

Mimo, że bożonarodzeniowa forma reklamy może męczyć, to jednak jest skuteczna – wspólnie podkreślają specjaliści do spraw marketingu. Święta Bożego Narodzenia to idealny czas na wykazanie się kreatywnością, podniesienie zysków i wzmocnienie swoich marek. Przewagę nad wszystkimi innymi, grudniowe Święta zyskują dzięki tradycji obdarowywania. Kupowanie prezentów napędza proces kupna-sprzedaży, który wspomagany jest odpowiednio budowaną atmosferą.

 

 

Czarny piątek, czyli rozpoczęcie sezonu zakupów świątecznych, każdego roku przyciąga do sklepów nawet 150 mln amerykanów. Wykorzystaj potencjał tego okresu w swoim biznesie i zwiększ swoją sprzedaż dzięki dobrze zaplanowanej kampanii reklamowej.

 

Od czego zacząć

Marketing świąteczny opiera się na umiejętnym operowaniu symbolami. Mikołaj, choinka, gwiazda betlejemska – to tylko niektóre elementy wprowadzające klienta w atmosferę świąteczną. Kłopot jednak w tym, iż o ile doskonale nadają się one do projektowania kartki świątecznej, to nie zawsze pasują one do marketingu SMS. Doskonałym symbolem, na którym możemy oprzeć swoją kampanię w krótkich wiadomościach tekstowych jest prezent. Okres bożonarodzeniowy nastraja do obdarowywania siebie i innych – jednocześnie to właśnie proces kupowania prezentów bardzo często spędza sen z powiek naszym klientom. Jeżeli rozwiążemy ten problem - zaoferujemy doskonały prezent dla najbliższych - zyskamy klienta. Jeżeli dodatkowo zaoferujemy jemu samemu prezent - 10% rabatu z okazji Świat - nie dość, że rozwiążemy jego problem z chęcią obdarowywania bliskich, to jeszcze samklient poczuje sie obdarowany przez nas.

Wizualizuj klimat Świat

Świąteczne promocje zaplanuj już dziś!

Bardzo ważną rolę w budowaniu klimatu Świąt, a tym samym we wzroście sprzedaży, mają wszelakie ozdoby, które wyrastają jak grzyby po deszczu w witrynach sklepowych, w centrach handlowych czy na stronach internetowych. Ich głównym zadaniem jest wprowadzenie klienta w nastrój świąteczny poprzez wizualizację. Konsument, który wchodzi do sklepu (wirtualnego lub realnego) przenosi się w magiczny sposób z szarej rzeczywistości dnia codziennego do świata, gdzie Mikołaj rozdaje prezenty, wszyscy się radują i panuje wszechobecna sielanka – daleko od stresów codzienności. Ważne jest abyśmy również starali się wprowadzić naszego klienta w taki sam stan. Człowiek myśli obrazami, więc należy mu zaproponować właśnie takie obrazy, które nastroją go do kupna naszych produktów.

 

Na czym się skupić

Bożonarodzeniowe SMS-y szczególnie mocno powinny oddziaływać na sferę emocjonalną, bowiem odwołują się do tradycji i konwenansów, wartości rodzinnych, miłości i spełniania marzeń. Jeśli te zabiegi nie pozwolą poczuć się wyjątkowo, do zakupu powinny zachęcić obniżki cen. Zapewnienie klienta, że w naszym sklepie dostanie prezent (w końcu cena jest nieporównywalnie niższa do wcześniejszej) jest gwarancją sukcesu, dlatego już ze wszech stron powinny otaczać naszego klienta prezenty opatrzone wymownym znakiem „-50%” i hasłami typu: „Podaruj sobie radość” czy „Spełnij pragnienia bliskich”.  

Z pozdrowieniami

Zespół PromoSMS.pl

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas