Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Wstecz

Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała sobie to elementarne pytanie – jaki rodzaj wiadomości wysyłać  – EkoSMS czy może MaxSMS?

Wiadomości SMS

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oba typy wiadomości pozornie różni niewiele – SMSy mają taką samą długość, są dostarczane do podanych odbiorców. Tą drobną różnicą jest natomiast możliwość zdefiniowania pola nadawcy w MaxSMS. Oznacza to, że odbiorca od razu widzi, kto jest nadawcą SMSa. Ponadto, w przypadku MaxSMS możliwe jest wysłanie nieco większej liczby wiadomości w jednej jednostce czasu (szybciej wyślemy dużą ilość MaxSMS niż EkoSMS). Spektrum zastosowania wiadomości SMS – i to nie tylko w marketingu – jest bardzo szerokie.

Zastosowania

Największa ilość wysyłanych wiadomości to SMSy reklamowe, zlecane przy okazji wprowadzenia nowego produktu, startu promocji czy zaistnienia wydarzenia, o którym pragniemy poinformować. Jednak coraz częściej SMSy wykorzystuje się również do zupełnie innych działań, które nie są związane bezpośrednio ze sprzedażą. Ich celem jest kreowanie świadomości profesjonalności marki. Są to wiadomości nie odnoszące się bezpośrednio do sprzedaży, a do kontaktu z klientem, który powinien pozytywnie kojarzyć naszą firmę.

Miła wiadomość

Być może dostałeś/-aś kolejny SMS z treścią “Super okazja!”, “Wygrałeś BMW” czy “Tylko teraz super oferta!”. Jakie są wtedy Twoje odczucia i reakcja? Zaryzykuję stwierdzeniem, że przy kolejnym tego typu masowym SMSie nie są to emocje pozytywne. Niewątpliwie milszą formą kontaktu z klientem są wiadomości typu:


em 2

Skutkiem wysłania tego typu wiadomości być może nie będzie natychmiastowa sprzedaż. Jednak warto pamiętać, że pomoc klientowi długoterminowo może przynieść o wiele więcej pozytywnych skutków. Odbiorca, o którego się dba, zwiąże się emocjonalnie z firmą. Dzięki takiemu postępowaniu klient będzie do nas wracał i polecał nasze usługi innym.

Kreowanie wizerunku marki nie kończy się jednak na kumulowaniu pozytywnych emocji. Bardzo ważna w dzisiejszych czasach jest świadomość wśród klientów o naszej solidności i profesjonalizmie. O ile znamię solidności można wypracować dzięki sumiennemu wywiązywaniu się z umów, to pojęcie profesjonalizmu jest bardziej złożone. Co jednak wyróżnia profesjonalistę to fakt, że zwraca dużą uwagę na szczegóły.

Najwyższe standardy

I tutaj dotykamy sedna sprawy – szczegół jakim jest niewątpliwie spersonalizowana nazwa nadawcy może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie nadawcy wiadomości. Dlatego z tego rozwiązania korzystają najwięksi – operatorzy komórkowi, sieci supermarketów czy też inne korporacje. Wszyscy oni kojarzą się ze sporym profesjonalizmem swoich działań, zarówno przy akcjach marketingowych jak również podczas współpracy z kontrahentami. Konsumenci mają doskonałą świadomość takiego stanu rzeczy. Dzięki powielaniu pozytywnych wzorców, np. przy SMSowym kontakcie z klientem, możemy nawiązać do najwyższych standardów i zakorzenić się w podświadomości klientów jako profesjonalista w swojej dziedzinie.

Końcowy odbiorca

em 3

To wszystko jest dobrze przemyślaną strategią – największe firmy w ten sposób odwołują się bezpośrednio do emocji odbiorców. Telefony komórkowe posiadają bowiem możliwość zapisania numeru w książce adresowej. Każdy numer, który dla jego użytkownika prezentuje pewną wartość, jest zapisany w unikalny alfanumeryczny sposób. Przyzwyczajenie do tej funkcjonalności spowodowało, że już nikt nie zapamiętuje numerów telefonu. Z tego powodu odbiór połączenia telefonicznego lub SMS z nieznanym numerem nadawcy coraz częściej powoduje uczucie niepewności, czasem nawet wprowadza w tzw. “stan zaniepokojenia służbowego”. Korzystanie z unikalnej nazwy nadawcy pozwala jeżeli nie uzyskać zaufanie, to na pewno zaoszczędzi negatywnych emocji odbiorcy. Przecież nie jest to nieznany numer, a firma w której ostatnio robiłem/-am zakupy i „znamy się”.

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas