Mobile Trends Conference

Wstecz

W dniach 16 i 17 stycznia w Krakowie odbyła się III edycja Mobile Trends Conference. Nie mogło zabraknąć na niej przedstawicieli naszej firmy.PromoSMS na Mobile Trends

Pierwszy dzień konferencji przeznaczony był na tematykę biznesową (“Business Day”) w branży mobile. Prelekcje miały na celu objaśnić uczestnikom w jaki sposób stworzyć dobrze zaprojektowaną aplikację odpowiadającą standardom w 2014 roku. Kolejny dzień był gratką dla developerów aplikacji – podczas całodniowego “Development Day” omawiane były nowinki techniczne i obowiązujące aktualnie trendy.

Od ogółu, do szczegółu

Podczas konferencji można było zapoznać sie z szerokim wachlarzem prelegentów z różnych stron świata. Tematyka ich wystąpień odnosiła się do szerokiej gamy tematów, od tych bardzo ogólnych – być może nie porywających publiki, ale wnoszących spora dawkę informacji – po te szczegółowe prezentujące nowe rozwiązania w tworzeniu prototypów aplikacji, projektowaniu UX czy nowoczesnych interfejsów mobilnych. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na prezentowany nowy system do prototypowania Artura Kurasińskiego – rozwiązanie GetLaunch.com .

publika

Ciekawi goście

Kilka tematów poruszanych podczas konferencji szczególnie przykuło naszą uwagę. Zdaniem krakowskiej publiczności najciekawsze wystąpienie zaprezentował Roman Łoziński z agencji interaktywnej K2. Mówił on o tym dlaczego strach, pośpiech i fiksacja są największymi sabotażystami każdego projektu. Zwrócił również uwagę, jak często ludzie rezygnują z tak podstawowej czynności jaką jest research. Warta zauważenia jest również obecność ciekawych gości z zagranicy. Interesujące wystąpienie przypadło w udziale Grigoriyowi Kochenivi z Rosji. Poza swoim głównym tematem, czyli “responsive web design” na rynku rosyjskim, przedstawił całą masę zdjęć i historii przybliżających realia życia na terenach byłego Związku Radzieckiego.

Oczywiście nie sposób nie docenić networkingowej wartości konferencji. To wówczas nawiązaliśmy sporą ilość nowych znajomości w branży mobile, zarówno z kraju, jak i ze świata. Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za miło spędzony czas i do zobaczenia za rok!

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas