SMS ostrzega przed burzami

Wstecz

Ostrzeganie przed burzami nie stanowi już wielkiego problemu. Dzięki portalowi burze.dzis.net można uzyskać takie informacje na swój telefon komórkowy za pośrednictwem PromoSMS.pl. Przeprowadziliśmy rozmowę z twórcą tego serwisu Grzegorzem Rucińskim, w której opowiada on o szczegółach swojego projektu.

burze 1

PromoSMS – Dzień dobry Panie Grzegorzu. Na wstępie naszej rozmowy chciałbym, aby opisał Pan, pokrótce, swój system. Jakiej funkcjonalności mogą spodziewać się użytkownicy korzystający z burze.dzis.net?

Grzegorz Ruciński – Dzień dobry Panie Tomaszu. Dziękuję za zaproszenie. Strona porusza istotną kwestię związaną z pogodą, a mianowicie ostrzeganie o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych. W szczególności o wyładowaniach atmosferycznych. Użytkownicy, którzy odwiedzą stronę otrzymają do dyspozycji kilka przydatnych funkcji m.in. mapy z naniesionymi miejscami doziemnych wyładowań atmosferycznych, mapę ostrzeżeń pogodowych, czy też automatyczny system ostrzegania o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych poprzez wiadomości e-mail i SMS.

PSMS – Archiwalne dane pogodowe również są dostępne dla użytkowników?

GR -Tak, udostępniamy użytkownikom archiwum z zarejestrowanymi wyładowaniami atmosferycznymi, jak również, funkcję sprawdzania, czy w wskazanym miejscu odnotowano zagrożenia pogodowe. Wspomniana funkcja jest przydana w szczególności dla osób mobilnych, jak i osób, które z różnych powodów nie są w stanie analizować map. Oczywiście, na stronie można również znaleźć przydatne informacje w formie pytań i odpowiedzi, czym właściwie są wyładowania atmosferyczne, jak postępować w razie wystąpienia zagrożenia. (poniżej prezentujemy mapę na bieżąco monitorującą wyładowania na terenie Europy pochodzącą z serwisu burze.dzis.net)

Mapa burzowa Europy

PSMS – Co skłoniło Pana do stworzenia takiej strony?

GR – Początek był skromny i dla wielu powód powstania strony wyda się banalny. Utworzyłem ją dla własnych potrzeb, tak aby mieć system, który będzie informował o tym czy w okolicy, gdzie mieszkam i pracuję, przechodzi burza, dzięki czemu mogłem się do niej tak przygotować aby nie zmoknąć :) . Brakowało mi takiej strony, która mogła coś takiego zaoferować za darmo. Nie starałem się promować, polecać strony. Jednak z biegiem czasu, coraz więcej użytkowników trafiało na stronę, przypadkowo (m.in. poprzez wyszukiwarki) i sami zaczęli ją polecać swoim znajomy, promować na swoich stronach. Widząc, że ruch na stronie rośnie, a zasoby hostingu nie są wystarczające, zrozumiałem, że stronę odwiedzana coraz to większą rzesza użytkowników. Stąd uznałem, że warto poświęcić jej więcej uwagi i dalej rozwijać o nowe funkcje, nie jednokrotnie zgłaszane przez samych odwiedzających.

PSMS – Co zadecydowało, że to właśnie nasze rozwiązania masowej wysyłki SMS wykorzystał Pan w swoim projekcie?

GR – Nad funkcją ostrzegania poprzez wiadomości SMS zastanawiałem się przez dłuższy czas. Próbując zbudować mechanizm ostrzegania, który swoją funkcjonalność będzie opierał o darmowe bramki. Jednak takie podejście było błędne. Tego typu rozwiązania niestety mają swoje ograniczenia, które mogą sprawić, że funkcja ostrzegania będzie niestabilna. W tym przypadku taka sytuacja nie wchodziła w grę. Stąd wybór padł na Państwa rozwiązanie, które daje gwarancję stabilności, jednocześnie dając dużą swobodę użytkownikowi bez dodatkowych zobowiązań.

PSMS – Wielokrotnie podkreślał Pan, że strona jest darzona sporym zaufaniem użytkowników. Co Pana zdaniem jest najważniejszym elementem wpływającym na taki stan rzeczy?

GR – Najlepiej byłoby zapytać o to samych użytkowników, dlaczego odwiedzają stronę i ją polecają. Mogę przypuszczać, że najważniejsza jest wiarygodność informacji. Część użytkowników fascynują wyładowania atmosferyczne i dlatego lubią odwiedzać stronę. Jeszcze inni korzystają ze strony, ponieważ czują się lepiej wiedząc, że jest system, który ich ostrzeże przed zagrożeniem.

burze 2PSMS – Burze.dzis.net cały czas się rozwija. Ostatnimi czasy pojawiają się nowe mapy, dzięki, którym można śledzić wyładowania m.in. w Holandii, Chorwacji, Czechach, czy też Niemczech. Jakie nowości szykuje Pan w najbliższym czasie dla swoich użytkowników?

GR – Tak, w ostatnim czasie pojawiły się nowe mapy. W większości dodane na prośbę użytkowników. Bez wątpienia będą pojawiać się kolejne. Jednak najważniejszą funkcjonalnością nad którą obecnie pracuję jest automatyczne prognozowanie. Ci, którzy siedzą w temacie wiedzą, że jest to bardzo złożony problem. Na obecną chwilę opcja ta pozostawia jeszcze dużo do życzenia, ale z biegiem czasu wyniki będą coraz to lepsze i będę mógł zaoferować użytkownikom kolejną przydatną funkcję na stronie.

PSMS – Dziękujemy Panie Grzegorzu za udzielenie wywiadu, a wszystkich czytelników zapraszamy na stronę burze.dzis.net

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas