Czy EkoSMS znikną?

Wstecz

W ostatnim czasie na rynku masowych wysyłek SMS panuje atmosfera permanentnej niepewności w związku z wchodzącymi w życie nowymi przepisami Prawa Telekomunikacyjnego. Eksperci z branży wieszczą szybki koniec wiadomości wysyłanych z losowego numeru telefonu, ale czy ich przewidywania są na pewno trafione?

Winowajcy takiego stanu rzeczy upatruje się w podpisanej pod koniec czerwca 2016 r. Ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Wpływa ona na wiele innych aktów prawny, m.in. na Prawo telekomunikacyjne. Zmiany te możemy już teraz zauważyć, chociażby w związku z koniecznością rejestracji wszystkich kart SIM działających w modelu prepaid. Docelowo każdy numer telefonu w Polsce musi zostać zarejestrowany, również taki wykorzystywane do masowej wysyłki SMS. Taka zmiana wiąże się z koniecznością wprowadzenia poważnych zmian u operatorów, co pociąga za sobą zwiększone koszty świadczenia tej usługi. Pomimo, że ustawodawca pozostawił 6 miesięcy na wdrożenie zmian, wielu operatorów już teraz wycofuje się ze świadczenia usługi wysyłki wiadomości typu EkoSMS na dotychczasowych zasadach.

Zmiany, jak to mają w swojej naturze, przynoszą różnorakie konsekwencje. Kwestie formalne naturalnie spowodują wzrost ceny jednostkowej przy takich wysyłkach. Konieczność modernizacji tego typu usługi daje jednak pole manewru w kierunku polepszenia jakości wysyłek.

Nowe EkoSMSy będą teraz charakteryzowały się lepszą przepustowością, pełnymi statystykami wysyłek i skróconym czasem dostarczenia. Prace nad wdrożeniem nowego rozwiązania cały czas trwają. Na ten moment skorzystać z niego mogą klienci chcący nawiązać współpracę na zasadach abonamentowych. Najbliższe tygodnie przybliżą dostęp do nowej wersji EkoSMS również dla klientów wysyłających na zasadzie prepaid.

Czy EkoSMSy znikają? Na ten moment wszystko pozostaje po staremu. Model prepaid nadal może korzystać z standardowych EkoSMSów, w ramach abonamentu można wypróbować rozszerzone rozwiązanie wysyłki SMS z losowego numeru telefonu. Możliwość takiej wysyłki nie zniknie z rynku, a czas pokaże czy doczekaliśmy się dobrej zmiany.

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas