Startup Weekend Kielce

Wstecz

Od piątku 18 marca w Kieleckim Parku Technologicznym trwały prace zespołów tworzących tzw. start-upy, czyli nowe projekty. Prace oceniało dzisiaj jury składające się z przedsiębiorców posiadających duże doświadczenie w innowacjach. Głosami inwestorów nagrodzono 3 projekt.

 

Startup Weekend Kielce

 

Mr Helpful z Warszawy– system, który poprzez aplikację Messenger przypomina o nadchodzących urodzinach, rocznicach i wszelkich innych okazjach oraz automatycznie proponuje zakup prezentu w określonej kwocie i wysłanie go pod wskazany adres. Użytkownik ustala: kwotę, wiek obdarowywanej osoby oraz kategorię, z której ma być zakupiony prezent. Projekt otrzymał dodatkowo nagrodę Mentor’s Award.

Alef -bet z Kielc - platforma do interaktywnej nauki języków orientalnych w płatnym systemie premium, współpracująca z lektorami z krajów azjatyckich i Dalekiego Wschodu.

Fly Monitoring z Kielc - system monitorowania terenu z powietrza za pomocą dronów wyposażonych w specjalne oprogramowanie. Pomysłodawcy oceniają, że system ten może być nieoceniony czasie pożaru lub wypadków drogowych.

W pierwszej edycji Startup Weekend Kielce wzięło udział blisko 80 uczestników, którzy zgłosili 22 pomysły. Ostatecznie 11 drużyn pracowało przez 54 godziny nad swoimi pomysłami, korzystając ze wsparcia 13 mentorów. Prace oceniało 6 sędziów.

 

Startup Weekend Kielce

 

Dodatkowo specjalną nagrodę organizatorów otrzymali pomysłodawcy projektu Smart Parking.

Maciej Balasiński, organizator Startup Weekend Kielce zapowiedział, że planowana jest kolejna edycja, którą ma nadzieję zorganizować jeszcze w tym roku.

Liczba osób, które do nas przyjechały, ogromna liczba zgłoszonych projektów i praca mentorów zaowocowały świetnymi projektami, z których praktycznie każdy był inny, dotyczył innego obszaru życia i rozwiązywał inne problemy. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli poprzestać na jednej edycji – postaramy się jak najszybciej ustalić datę kolejnego spotkania.

opracował: Maciej Balasiński

 

PromoSMS było partnerem tego wydarzenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy uczestniczyli w zmaganiach.

 

Startup Weekend Kielce

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas