Import kontaktów z pliku

Wstecz

Import kontaktów z pliku CSV, TXT, XLS, XLSX, ODS

Import z plików formatowanych to funkcja pozwalająca na szybkie dodanie własnych danych (kontakty i treści) do Platformy PromoSMS.com
 

Import w uniwersalnych formatach

Platforma pozwala na import danych z plików w najbardziej popularnych formatach jakimi są CSV, TXT, XLS, XLSX i ODS. Dodatkowo, zaawansowany import pozwala na wgranie kontaktów z Gmaila lub Androida (w formacie VCF).

W przypadku formatu CSV oraz TXT, jest to plik tekstowy, gdzie separatorem danych może być przecinek, średnik lub dowolnie wybrany znak specjalny. Własne dane można w prosty sposób przygotować w innym oprogramowaniu, np. w popularnym arkuszu kalkulacyjnym Excel z pakietu MS Office ( w programach typu CRM, ERP), zapisać je jako plik CSV i jednym kliknięciem dodać kontakty do bazy na Platformie PromoSMS.com. Nawet jeśli baza zawiera bardzo dużą ilość rekordów, to dzięki funkcji import CSV nie trzeba ich wpisywać ręcznie.

Pozostałe formaty plików czyli XLS, XLSX, ODS importowane są w dwóch krokach, z których pierwszy to wybranie grupy i wgranie pliku a drugi to przyporządkowanie odpowiednich kolumn do wyświetlanych wartości.

 

Przykład poprawnej konstrukcji pliku CSV

Plik CSV z wielokolumnowymi danymi:

Telefon;email;Imię;Nazwisko;Firma;NIP;Adres;Miasto;Opis
Telefon;email;Imię;Nazwisko;Firma;NIP;Adres;Miasto;Opis

Pliku CSV z jednokolumnowymi danymi:

Telefon
Telefon
Telefon