FAQ

Wstecz

Czy możliwe jest, aby odbiorca wiadomości SMS FULL mógł na nią odpowiedzieć?

Nie, technicznie nie jest to możliwe. W wiadomościach typu SMS FULL jako nadawca SMS-a podany jest ciąg alfanumeryczny, który nie jest numerem telefonu. W związku z tym telefon nie potrafi odpowiedzieć na tego typu wiadomość.

 

Czy na wiadomości SMS ECO odbiorca może odpowiadać?

Tak, istnieje taka możliwość. W wiadomościach typu SMS ECO jako nadawca podany jest losowy numer telefonu, zarejestrowany na Naszą firmę. Jeżeli odbiorca odpowie na tego typu SMS-a, przesłana treść będzie dostępna w Panelu Klienta poprzez e-mail. Taka treść może być także odczytana przez inny system informatyczny za pomocą SMS API. Usługa jest darmowa.

 

Czy w przypadku wiadomości SMS ECO wszystkie treści mogą być wysyłane z tym samym numerem nadawcy?

Nie, nie jest to standardowa usługa w przypadku masowej wysyłki wiadomości SMS typu SMS ECO. Każda wiadomość może być wysłana z innego numeru. Ponadto, przy kolejnej wysyłce wiadomości do tego samego odbiorcy również może być wysłana z innym numerem nadawcy.

 

Czy dla wysłanych wiadomości SMS mogę otrzymać raport dostarczenia?

Tak, jest to standardowa usługa. W Panelu Klienta znajdują się raporty dostarczenia wiadomości: wysłanych, dostarczonych, niedostarczonych. Ponadto jest również informacja, do jakich numerów treść nie dotarła ze względu na błędny lub nieaktywny numer. Raport można pobrać w postaci pliku CSV, a następnie otworzyć w arkuszu kalkulacyjnym typu MS Excel. Usługa jest darmowa. Pobieranie raportów dla hurtowych wysyłek SMS oraz powiadomień SMS jest również możliwe poprzez SMS API.

 

Jaki jest czas ważności wysyłanej wiadomości?

W naszym Panelu Klienta można określić w ustawieniach, jak długo ma wiadomość ma być ważna (np. 5 minut, godzina, 1 dzień, 7 dni itp.).

 

Czy można zaimportować numery telefonów?

Tak, oczywiście. Jest to standardowa i darmowa usługa Panelu Klienta. Co więcej, możliwe jest na bieżąco uzupełnianie tak powstałej książki telefonicznej. Na naszym blogu informujemy Państwa w jaki sposób budować bazę klientów oraz kiedy można przeprowadzać kampanię SMS do zebranych numerów. Zapraszamy do naszego bloga.

 

Po czym poznać z ilu SMSów skladowych zlożona jest wiadomość?

W zależności od liczby znaków użytych w wiadomościach oraz rodzaju znaków (znaki standardowe/niestandardowe) uzależnione jest, z ilu SMSów składowych złożona jest dana wiadomość. Co ważne, użycie w wiadomości choćby jednego znaku niestandardowego powoduje, że dana wiadomość może mieć krótszą długość. W bramce SMS w naszym Panelu Klienta można sprawdzić, jak długa jest wiadomość SMS. Taka funkcjonalność jest również dostępna poprzez nasze SMS API.

 

Ile maksymalnie znaków może mieć SMS?

Długość wiadomosci bez znakow niestandardowych:

  • 1 SMS składowy – od 1 do 160 znaków
  • 2 SMSy składowe – od 161 do 306 znaków
  • 3 SMSy składowe – od 307 do 459 znaków
  • 4 SMSy składowe – od 460 do 612 znaków

 

Długość wiadomosci ze znakami niestandardowymi:

  • 1 SMS składowy – od 1 do 70 znaków
  • 2 SMSy składowe – od 71 do 134 znaków
  • 3 SMSy składowe – od 135 do 201 znaków
  • 4 SMSy składowe – od 202 do 268 znaków

 

Czym są znaki niestandardowe?

Znaki niestandardowe to wszystkie, które nie zawierają się w zbiorze symboli standardowych, których użycie w wiadomościach jest traktowane jako wprowadzenie pojedynczego znaku.

 

Znaki standardowe to:
@ £ $ ¥ è é ù ì ò Ç Ø ø Å å Δ _ Φ Γ Λ Ω Π Ψ Σ Θ Ξ Æ æ ß É ! ” # ¤ % & ‘ ( ) * + , – . / 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 : ; < = > ? ¡ A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ä Ö Ñ Ü § ¿ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z ä ö ñ ü à <spacja> 


W skład znaków standardowych wchodzą również następujące znaki:
^ { } [ ] ~ \ | € oraz <enter> , przy czym znaki te w wiadomościach traktowane jest jako dwa znaki.

 

Jeżeli Twoje pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi, prześlij je pod adres BOK@PromoSMS.com.