5 cech skutecznej kampanii SMS

Wstecz

SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć sprzedaż. Zapraszamy do zapoznania się z 5 najważniejszymi cechami SMSa reklamowego.

 

kampania SMS

1. Prosta identyfikacja

Najważniejszym elementem każdej kampanii SMS jest prosta i szybka identyfikacja firmy aby każdy potencjalny odbiorca juz na pierwszy rzut oka wiedział od kogo otrzymał wiadomość. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wysyłki MaxSMS, jednakże należy zawsze pamiętać o identyfikacji samej treści wiadomości.

2. Wartościowa treść

Aby nasza wiadomość była atrakcyjna dla odbiorców musi nieść ze sobą wartościową treść. Dla naszych klientów niewątpliwie takie znamiona będzie nosiła treść dotycząca promocji w naszej firmie. Warto również przypominać klientom o ważnych terminach, o których często zapominamy np. gdy prowadzimy warsztat samochodowy, możemy przypominać swoim klientom o zbliżającym się terminie kontroli technicznej samochodu.

3. Personalizacja

Wspomniane wcześniej przypomnienie zawiera również inną, bardzo ważna pod kątem skutecznej kampanii SMS, cechę. Wiadomości takie powinny być spersonalizowane do odbiorcy, dzięki czemu nasz klient poczuje się wyjątkowo, co też polepszy stosunki na linii klient sklep. Możemy jednak personalizować wiadomości w mniej szczegółowy sposób wysyłając SMS do grupy klientów, którzy w ostatnim czasie kupili u nas konkretny produkt.

4. Specjalna oferta

Wprowadzenie do naszej wiadomości elementu oferty specjalnej nie tylko poprawi odbiór naszej kampanii, ale również sprawi, że inni klienci chętniej zapiszą do naszego newslettera SMS. Pamiętaj, aby dodawać do treści wiadomości profity, które będą dostępne tylko dla odbiorców Twoich SMSów.

5. Szanuj prawa odbiorców

Szacunek do klienta powinien być podstawową cechą naszych kampanii, dlatego też zawsze należy pamiętać o daniu możliwości wypisania się z naszego newslettera.

Dzięki zachowaniu tych pięciu zasad, Twoja kolejna kampania SMS okaże się jeszcze skuteczniejsza. Wypróbuj te porady już dziś!

Przeczytaj również

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć... Czytaj więcej...

  SMSy reklamowe nie muszą irytować. Dobrze zaplanowana kampania SMS może znacząco zwiększyć...

  5 cech skutecznej kampanii SMS

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała... Czytaj więcej...

  Z naszych badań i analiz wynika, że większość użytkowników serwisu PromoSMS.pl choć raz zadała...

  Eko czy MaxSMS – oto jest pytanie!

Znajdź nas